Osobností cestovního ruchu Severní Moravy se stal Jan Šumbera, jednatel společnosti Černá louka

5.3.2024

V pátek 1. března 2024 se v Ostravě udělovaly Ceny cestovního ruchu destinace Severní Morava. V ostravském Trojhalí si své ocenění převzali, z rukou hejtmana Moravskoslezského kraje Jana Krkošky, vítězové pěti kategorií. Mezi nimi také jednatel společnosti Černá louka, s.r.o. Jan Šumbera, který zvítězil v kategorii Osobnost cestovního ruchu Severní Moravy 2023.

Již pátým rokem udělují odborníci z oblasti cestovního ruchu a veřejnost Ceny cestovního ruchu destinace Severní Morava. V letošním roce převzal cenu v prestižní kategorii Osobnost cestovního ruchu Severní Moravy jednatel společnosti Černá louka, s.r.o. Jan Šumbera. „Během jeho působení se ostravskému výstavišti opět vrátilo zlidovělé pojmenování Černá louka. Stojí za proměnou a modernizací ostravských infocenter, veletrhem Dovolená i novou koncepcí Slezskoostravského hradu. Rovněž je zakladatelem a ředitelem Knižního festivalu. Letos se i díky jeho iniciativě veřejnosti otevře známá Grossmannova vila v Ostravě,řekl k osobnosti oceněného hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

Jan Šumbera stojí v čele Černé louky od roku 2018, pod jeho vedením došlo ke sloučení tehdejšího výstaviště (Ostravské výstavy), poboček Ostravského informačního servisu, kde působil od roku 2016 (dnes Ostravainfo!!!) a Slezskoostravského hradu. Kromě navrácení zpět k tradičnímu názvu se od té doby Černá louka pyšní nejen novým logem, ale také pevně danou vizí. „Velmi si vážím ocenění, kterého se nám z rukou odborníků a vedení kraje dostalo. Je to pro mě i celý náš tým důkaz toho, že jdeme správným směrem a jsme důležitou součástí cestovního ruchu Moravskoslezského kraje,“ říká Jan Šumbera.

Po svém nástupu do funkce měl Šumbera vizi Černé louky jako veřejného prostoru pro lidi – nejen jako místo pro akce, ale také prostor pro relaxaci. Veškeré úvahy o přeměně a modernizaci areálu se pak snaží aktivně komunikovat se statutárním městem Ostrava. „Přicházíme s vizemi a nápady a postupně je společně usměrňujeme tak, aby to bylo zajímavé pro lidi, ale i ekonomicky únosné pro město,“ doplňuje Šumbera. Během uplynulých pěti let tak došlo na Černé louce k rozvoji areálu výstaviště od venkovních ploch, přes úpravu interiérů i zkvalitňování nabízeného programu. Změn doznal i Slezskoostravský hrad, který dnes kromě prohlídkových okruhů pravidelně připravuje výstavy včetně doprovodných akcí pro veřejnost, a zároveň je stále častěji vyhledávaným místem konání kulturních akcí.

Do budoucna pak chce jednatel Černé louky naplňovat koncepci, kterou společnost připravila společně s Městským ateliérem prostorového plánování a architektury (MAPPA). „V nejbližší budoucnosti nás čeká např. revitalizace parkové části a obnova bývalé spilky pivovaru Strassmann. Dále chceme dokončit modernizaci infocenter a pokračovat v postupné přeměně Slezskoostravského hradu,“ uzavírá s nastíněním plánů pro nejbližší budoucnost Šumbera.

K Cenám cestovního ruchu destinace Severní Morava 2023

Za rok 2023 bylo vyhlášeno pět soutěžních kategorií: Osobnost cestovního ruchu, Nejlepší počin cestovního ruchu, Kongresová turistika a eventy, Koupání a relax a Venkovská turistika. O osobnosti a nejlepším počinu rozhodují odborníci z cestovního ruchu. Vítěze zbylých tří kategorií pak určuje prostřednictvím hlasování široká veřejnost. Jedním z cílů udělování těchto cen je upozornit na jedinečná místa, osobnosti i počiny v našem regionu.

Ceny cestovního ruchu destinace Severní Morava 2023 pořádá Moravian-Silesian Tourism, destinační společnost Moravskoslezského kraje, ve spolupráci s krajským úřadem Moravskoslezského kraje. Záštitu nad soutěží převzal Jan Krkoška, hejtman Moravskoslezského kraje.

Chtěl bych poblahopřát vítězům a poděkovat všem nominovaným za práci, iniciativu i nadšení, které do projektů investují. I díky všem nominovaným se nám daří do kraje lákat návštěvníky na zajímavá místa. Už jen nominace na Ceny cestovního ruchu považuji za velký úspěch a jsem rád, že se letos sešly z různých turistických oblastí kraje. Značí to, že máme turistům co nabídnout napříč celým regionem, “ řekl Petr Koudela, jednatel MS Tourismu, který Ceny cestovního ruchu destinace Severní Morava 2023 společně s Moravskoslezským krajem pořádal.

Výsledky soutěže nabízí mnoho tipů na krásný výlet. Lidé se jimi mohou nechat inspirovat hned v nadcházející letní sezóně. Další tipy na akce a zajímavá místa zájemci najdou na našem zmodernizovaném webu severnimorava.travel a věříme, že pro návštěvníky bude ideálním parťákem pro výlety,dodal Petr Koudela.

Novinkou letošního ročníku byly ceny hejtmana Moravskoslezského kraje. „Rozhodl jsem se tak poděkovat osobnostem i subjektům, které výrazně přispívají ke zviditelnění našich dvou důležitých projektů v cestovním ruchu, jedná se o Technotrasu a Pojez,“ sdělil hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška s tím, že Technotrasa propojuje a zviditelňuje industriální skvosty našeho kraje a Pojez zase láká na nejlepší podniky, restaurace a farmy a ukazuje, že máme návštěvníkům co nabídnout i v oblasti gastra.

Vítězové Cen cestovního ruchu destinace Severní Morava 2023

​Osobnost cestovního ruchu Severní Moravy 2023: Jan Šumbera, jednatel společnosti Černá louka

Nejlepší počin v cestovním ruchu roku 2023: Cyklolávka DOV

Kongresová turistika a eventy: Gong a Brick House

Koupání a relax: Lodičky Dokořán

Venkovská turistika: Dřeviónka Nýdek

Ceny hejtmana

Za přínos pro projekt Pojez v roce 2023: Tomáš Nový – Chilliman, Petr Bajer, Patrik Bauer, David Valíček

Za přínos pro projekt Technotrasa v roce 2023: Automobilka Hyundai, Důl Michal, Po stopách textilek, Frýdek-Místek

Zpět

© 2019 - 2024 Černá louka s.r.o.    |    Zásady ochrany osobních údajů    |    Obchodní podmínky