Divadelní pouť bez bariér

10. ročník Divadelní pouti bez bariér; tentokrát pod organizační taktovkou Bílé holubice

  • 14. září - 18. září 2020

Umělecký soubor Bílá holubice zve všechny své příznivce, známé, přátele i milovníky dobré zábavy na 10. ročník multižánrového festivalu Divadelní pouť bez bariér, který se bude konat od 14. do 18. září na Černé louce, v Divadle loutek Ostrava a Divadle Mír. Festivalový prostor se bude rozkládat v pomyslném trojúhelníku tvořeném naší taneční zkušebnou Hnízdo, Divadlem loutek Ostrava a Cooltourem.

Organizátor, souboru Bílá holubice, působí na ostravské umělecké scéně už více než 14 let a za dobu své existence si vydobyl renomé úspěšného tělesa, které přináší divákům hluboké zážitky. Soubor má na svém kontě 7 celovečerních představení, z nichž nejnovější, Nádražní blues, odehraje v části festivalu věnované školním výpravám. Do povědomí široké veřejnosti se soubor zapsal svými adventními koncerty, zejména spoluprací s ostravským bardem Jarkem Nohavickou.

POZOR! Kavárna po tmě ZRUŠENA.

Z programu:

  • vernisáže 2 zajímavých výstav, které návštěvníky zábavnou a hravou formou uvedou do světa zdravotně postižených. Zrakově postižený Lubomír Pavelčák vytváří prostřednictvím brýlových obrouček podivuhodné fotografické kompozice zdánlivě obyčejných předmětů, Mgr. et Bc. Milan Linhart nabídne soubor kreslených vtipů humorně glosujících život zdravotně postižených.
  • slavnostní večer, kde převezme Bílá holubice z rukou ředitelky Divadla loutek Ostrava, Jarmily Hájkové, pomyslnou organizátorskou štafetu, kterou celý festival zahájí. V rámci galavečera vystoupí Mário Bihári, Jiří Krhut, Patricie Janečková, Hana Fialová, Tomáš Savka, Bílá holubice, Globa Balet, Hands Dance, Lidová konzervatoř Ostrava a mnoho dalších.
  • vystoupí slovenské Divadlo z Pasáže, které přiveze úspěšné představení „Zpráva z jiné planety“. Jde o první a momentálně jediné městské komunitní divadlo v rámci Střední a Východní Evropy, ve kterém lidé s mentálním postižením hrají.
  • Venkovní scéna nabídne pestrou směsici hudebních a tanečních vystoupení, společných setkání, posezení při grilování a neotřelých vystoupení amatérských uskupení i jednotlivců.

Více informací na www.poutbezbarier.cz

Vstupné:

Více informací na www.poutbezbarier.cz.


Kontakty:

Produkce festivalu a informace k dopolednímu programu festivalu

Gabriela Pituchová; gabriela.pituchova@bila-holubice.cz; +420 722 914 230


Ke stažení:

Divadelní pouť běz bariér - TZ.pdf (0.26 MB)

Zpět na přehled akcí

© 2019 - 2020 Černá louka s.r.o.    |    Zásady ochrany osobních údajů    |    Obchodní podmínky