Nové výstavy na Slezskoostravském hradě

2.4.2023

V sobotu 1. dubna byla zahájena sezóna na Slezskoostravském hradě. Zpřístupněny byly i dvě nové dočasné výstavy - Býti cyklistou, to chce styl ECO? Český design směrem k udržitelnosti. Na hradě zároveň pokračuje rekonstrukce nádvoří, která má návštěvníkům zajistit komfortnější pohyb a hlavně kvalitnější zázemí při pořádání různých kulturních a společenských akcí.

Vzhledem k rekonstrukci je pohyb po hradě omezen dle aktuálních prací. Návštěvníkům se tímto omlouváme a děkujeme za pochopení. Návštěva výstav ale rozhodně stojí za to.

Býti cyklistou, to chce styl je k vidění do 30. června v hradní galerii. Výstavu zorganizoval Elegant Spolek, pro který jde o největší výstavu z cyklu Fenomén cyklistika. K vidění je na 111 různých kol, velocipedů i kol postavených na míru. Výstava propojuje historii se současností a nabízí průřež historií a technickým vývojem kol. Jsou zde zmapovány počátky cyklistiky na Severní Moravě a část výstavy "Na kole šik" je věnována podpoře cyklo dopravy v Ostravě.

Součástí této výstavy bude 1. května 2023 od 9 hodin také akce Retro Elegant - spojení historických aut, kol a swingu. Na hradě zahájí Veteran Car club Ostrava sezónu, bude zahájen také 3. ročník Swingového léta, uskuteční se komentovaná prohlídka výstavy i prvomájový swing piknik u hradu.

ECO? Český design směrem k udržitelnosti je sice malá výstava v hradní věži, ale o to unikátnější. Při příležitosti českého předsednictví v Radě EU vznikla díky Českým centrům nevšední výstava, která si dala za cíl zhodnotit, zda jsou produkty, které se prezentují jako eko, opravdu ekologické, udržitelné a nebo zda jde o pouhý marketing. Do projektu byla zapojena také Vysoká škola chemicko-technologická, která zkoumala vystavené produkty z hlediska zátěže prostředí množstvím CO2 při výrobě nebo používáním toxických látek. Výstava putovala po různých městech - Varšavě, Budapešti, Berlíně či Stockholmu. Do Ostravy se dostala díky měsíci udržitelné módy ReFashion.

Zpět

© 2019 - 2023 Černá louka s.r.o.    |    Zásady ochrany osobních údajů    |    Obchodní podmínky