Může slovo zabít? Diskutujte s experty živě v pořadu FactumOU

16.11.2022

V úterý 22. listopadu bude Ostravská univerzita od 18 hodin živě vysílat další díl pořadu FactumOU s názvem „Může slovo zabít?“, který se tentokrát zaměří na sílu lidského slova. Rektor Jan Lata přivítá novináře, autora a producenta Tomáše Etzlera a psycholožku doktorku Katarínu Millovou.

Jakou sílu má lidské slovo? Nenávistné projevy vůči skupinám osob, extremismus či rasismus se šíří různými způsoby, například na internetu, sociálních sítích, i skrze jiná média. Samotní politici často mobilizují svou moc na základě strachu. To nevyhnutelně ústí v radikalizaci celé společnosti, která přijímá politické narativy za své, což vede k tragickým událostem ovlivňujícím celý svět.

Lze se vůbec něčemu takovému bránit? Jakou roli hrají média, sociální sítě a dezinformace při radikalizaci společnosti? Byl první český terorista Jaromír Balda sám obětí? A může se i v Česku opakovat například nedávný útok na LGBT komunitu v Bratislavě?

Projekt FactumOU je sérií diskuzí s vědci a hosty Ostravské univerzity, kteří se vyjadřují k aktuálním tématům. V médiích se objevuje celá řada informací, názorů a postojů, ve kterých je mnohdy obtížné se zorientovat. Cílem projektu není hodnotit či přesvědčovat, nýbrž srozumitelně uvádět vědecky podložená fakta, která se mnohdy z veřejné diskuze vytrácejí.

Zpět

© 2019 - 2023 Černá louka s.r.o.    |    Zásady ochrany osobních údajů    |    Obchodní podmínky